Mozaiky v Rousínově 22.9. 17:00–20:00

Skládání keramických střípků do krásných mozaikových obrázků… Tvořivá dílna pro dospělé i děti v doprovodu rodičů, kde se naučíte základy této staré techniky – štípání střípků a jeji skládání, lepení, spárování.

Jako podklad se dá využít ledasco, jen by to mělo být dostatečně pevné, aby se to neprohýbalo, a raději nenasákavé (určitě ne neošetřené dřevo). Ideální je kov, keramika, porcelán, sklo, lze i natřené dřevo a překližka.

POKUD S MOZAIKOU ZAČÍNÁTE a chcete si stihnout svůj výtvor i vyspárovat, hodně se přimlouvám za to, abyste začali s dřevěným rámečkem (který dostane každý tvořivec, který uhradí plnou částku), a všechno se naučili na něm. O rámeček se totiž střípky „opřou“ a dají se bez rizika vyspárovat, i když nebude lepidlo ještě plně vytuhlé, zatímco u odstatních věcí hrozí jejich vylomení.
Pokročilejší si mohou přinést vlastní podklad, nebo si vybrat něco z toho, co budu mít s sebou (natřené překližkové tvary, hranaté květináčky, kameny, nějaké to zrcadlo, mísa…)

Během dílny se podle mých zkušeností dá zvládnout jedna věc – pokud je to obrázek v rámečku, kámen, či něco stejně malého, většinou to stihnete včetně vyspárování, zatímco mísu či jiný rozsáhlejší projekt jen nalepíte. Taky hodně záleží na tom, jací jste hračičkové 😉

Cena dílny je stanovená s ohledem na vícečetné rodiny

  • první samostatně tvořící člen rodiny platí 350 Kč (a dostane ode mne dřevěný rámeček ve vybrané barvě, či jiný podklad)
  • druhý 250Kč
  • třetí 150Kč
  • pomahači jsou zdarma
  • Pokud přijde maminka se dvěma dětmi, a jen jim pomáhá, je to 350+250 Kč.
    V ceně je dále spousta barev keramických střípků, skeněné nugety, lepidlo a spárovací hmota.

K zakoupení budou různé skleněné a kramické drobnosti k okrášlení vašeho dílka – za cenu do 20 Kč.

Počet míst je omezený, v tuto chvíli je volných 8 míst, rezervace po uhrazení zálohy 150 Kč za osobu.
Bližší informace a přihlášky na mejlu marie@unipark.cz

Těším se na společné tvoření 🙂

Máří Bezuchová

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *